Ads 468x60px

Sponsor Bağlantı Birimi

15 Haziran 2013 Cumartesi

Tinychat Benzeri Siteler

tinychat benzeri chat
Kameralı Chat Sitesi ve Odaları
Eskiden arkadaşlık ve sohbet sitelerine girdiğimizde sadece yazıyla sohbet imkanımız vardı. Konuştuğumuz kişinin ne sesini duyabiliyorduk, ne de yüzünü  görebiliyorduk. 

Çoğu zamanda internet dünyasında çokça yer alan cinsiyet kandırmacası şakasına maruz kalıyorduk. Fakat yeni nesil canlı kameralı sohbet siteleri sayesinde bu pek mümkün değil artık. Çünkü sohbet ettiğimiz kişiyi kamera aracılığı ile görebilmemizin yanında, mikrofon sayesinde de sesini duyabiliyoruz. 

Böylece yepyeni arkadaşlıkların kapısını arayabiliyor, ya da bir türlü vakit ayırıp da gidemediğimiz yabancı dil kurslarını kenara bırakarak, direk sohbet sayesinde yabancı dilimizi geliştirme olanağına sahip
olabiliyoruz.
Tinychat İle Canlı Camda Sohbet
Günümüzde bu tarz birçok site mevcut. Onlardan biri Tinychat. Adından da anlaşılabileceği gibi hedef kitlesi daha çok gençler olan bu site, sağladığı canlı kameralı sohbet ile, farklı insanlarla tanışmamızın önünü açacak nitelikte. Üstelik bu sitede, diğer pek çok sohbet sitesinden farklı olarak toplu görüntülü konuşma yapılabiliyor. Ayrıca sağladığı kameralı chat odası açma hizmeti ile, herkes kendine bir oda açarak sohbet etme avantajına sahip olabiliyor. Böyle kameralı oda açılabilecek birçok site mevcut. 

Tinychat Gibi Chat Siteleri
Onlardan bazıları: Yeechat, speeqe,xat, bubblychat,camskip, camstreams, camzap, catapapo, chat-avenue, chatablanca, chathopper, chatisfaction, chatrandom. Bu listeyi uzatmak mümkün.
Dünya üzerinde gittikçe popüleritesi artan bu siteler sayesinde insanlar, hiç tanımadıkları ve merak ettikleri ülkelerin insanlarıyla tanışabiliyor, sohbet edebiliyor, arkadaşlıklar kurabiliyorlar. Merak ettikleri, sormak istedikleri, ülkeleri hakkında ve daha pek çok farklı alanda birbirlerine sorular yöneltebiliyorlar, o ülkelerin kültürleriyle ve insanlarıyla ilgili bilgi sahibi olabiliyorlar. 

Dünya üzerinde her biri için en az 10 milyon kullanıcıyı da düşünürsek, birçok farklı tarzda insanla tanışmak ve sohbet etmek mümkün gibi görünüyor. Bu sitelerin ünü daha da fazla yayılacağa benziyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder